-

Europos muziejų naktis
Europos muziejų naktis

Gegužės 18 d., kaip ir kasmet, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus jungiasi prie tarptautinės Muziejų nakties iniciatyvos.

Vieną kartą per metus muziejai lankytojus pasitinka su iki vidurnakčio vykstančiais nemokamais renginiais: koncertais, parodomis, ekskursijomis, edukaciniais užsiėmimais ir žaidimais.

RENGINIŲ PROGRAMA

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus
V. Putvinskio g. 55, Kaunas
Muziejus dirba 17.00–24.00. Lankytojai įleidžiami iki 23.30 val.

17.00–20.00 val. Edukacinė erdvė „Dailės aukso fondų tyrimas ir restauracija“ parodoje „Geltona moteris“. Muziejus gyvena geltonąja mūza, Lietuvos meno aukso fondo pažiba. Geltona spalva yra aukso spalva, o ką su auksu (realiu ar meniniu) veikiame muziejuje? Atsakymus sužinosite edukacinio užsiėmimo metu.
17.00–20.00 val. Edukacinė erdvė „Išmok auksavimo meno!“ parodoje „Geltona moteris“. Užsiėmimo metu turėsite progą susikurti papuošalą ir, padengę jį „auksu“, galėsite papildyti savo brangenybių dėžutę.
17.00–20.00 val. Edukacija-žaidimas visai šeimai „Surask muziejuje nežinomą žemę“. Sudalyvavę trijų dalių – Rasti, Pamatyti, Pavadinti – žaidime lankytojai iš muziejaus išeis su nauja žeme rankose, kuriai patys padėjo rasti vardą.
17.00–20.00 val. Edukacinė erdvė „Susidėk laivą pats” Čiurlionio galerijoje. Dalyviai galės susikurti savo fantazijų laivą, sužinos informacijos apie įvairias, negirdėtas laivo dalis ir galės atsispausti atvirlaiškį su savo sukurto laivo vaizdu.
20.00–21.00 val. Judesio meno instaliacija „Patirti Čiurlionio kūrybą per judesį ir šokį“. Šiuolaikinio šokio kūrėjai Mantas Stabačinskas ir Goda Laurinavičiūtė žymiausio Lietuvos dailininko ir kompozitoriaus kūrinius pavers judesiu ir kvies muziejaus lankytojus tapti pasirodymo dalyviais. 
22.00–23.00 val. Magiška gongų ir kitų terapinių muzikos instrumentų garso kelionė muziejaus Kryžių kiemelyje. Garso patyrimo metu skambės gongai, šamaniški būgnai, sielos stygas virpinanti violončelė, hangai, gamtos garsus primenančios lietaus lazdos ir vandenyno būnų bangavimai, bus gerklinio ir intuityvaus dainavimo bei ramybę skleidžiančių Tibeto dainuojančių ir krištolo dubenų vibracijų. Garso meditacija yra viena iš tų veiklų, kai protas nejučia paspaudžia tą pauzę ir atidaro duris į tylos erdvę be išorinio triukšmo. Garsai leidžia nurimti mūsų vidui ir švelniai sudėlioja išsibarsčiusias mintis į lentynėles, „perjungia“ smegenis į regeneracines veikimo bangas. Patyrime ir garso kelionėje lydės Karolina ir Tadas Šimkai – „Artimi Garsai“.
Renginiai prieinami asmenims, turintiems judėjimo negalią.